" />

Шановні колеги та партнери!

Раді повідомити Вам, що державна програма «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств», яка розпочала роботу в 2018 році продовжує працювати. Програмою передбачена підтримка фермерських господарств та вітчизняних селекціонерів та виробників насіння. Тому у 2019 році з держбюджету уряд виділяє 6,9 млрд грн на підтримку фермерських господарств і з них 1 мільярд гривень на компенсацію вартості насіння української селекції.

24 жовтня 2018 року Кабінетом Міністрів України було прийнято зміни та доповнення до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств з метою поліпшення умов.

Відтепер фермерським господарствам компенсується:

- не 80 відсотків вартості насіння (без ПДВ), а всі 100% вартості насіння
- максимальна сума компенсації зросла з 30 тис. грн, до 60 тис. гривень на одне господарство, без урахування ПДВ.
- компенсації підлягає придбане насіння не лише у виробників насіння, а й насіння придбане у підприємців та юридичних осіб, які здійснюють його реалізацію.
- Розширений перелік банків, через які мають бути проведені розрахунки за насіння і тепер компенсації підлягає придбане насіння не лише через державні банки, а й через інші уповноважені банки, перелік яких розширяється.

Отже програма підтримки фермерських господарств не тільки зросла по сумам компенсацій, але й має стати більш зручною і максимально наблизитись до вітчизняних фермерів.

Що потрібно зробити щоб отримати компенсацію за насіння в розмірі 100%?

Крок 1. Придбати насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції (зокрема насіння селекції ВНІС) у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію.

Крок 2. Сформувати пакет підтверджуючих документів щодо придбання, висіву насіння вітчизняної селекції (в разі потреби менеджери компанії ВНІС проконсультують щодо переліку необхідних документів).

Крок 3. Подати до уповноваженого банку* заявку та підтверджуючі документи (див. пункт 6 та 7 Порядку) після висіву насіння, але не пізніше 1-го листопада**

Крок 4. Отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку.
*Закупівля насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, вартість якого підлягає частковій компенсації, здійснюється через уповноважені банки.

**Граничний строк подання документів для часткової компенсації вартості насіння уповноваженим банкам - 1 листопада поточного року.


Коротко про основні зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств:

1. Пункт 3: Фінансова підтримка надається:
1) фермерському господарству, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 гривень, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення; зареєстрованому в поточному році фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки);
2) сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу: молочарського, м'ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства; плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менш як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Зазначені фермерські господарства та сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи є одержувачами фінансової підтримки, передбаченої цим Порядком (далі - одержувачі).".

2. У пункті 5: "часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію (далі - часткова компенсація вартості насіння);"

3. У пункті 6: Фінансова підтримка за напрямами, визначеними абзацами другим і сьомим пункту 5 цього Порядку, надається через уповноважений банк, що підписав з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва (далі - уповноважений банк).

4. Пункт 7: Для отримання часткової компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва категорій базове, сертифіковане (у розмірі не більше 60000 гривень на одне господарство, без урахування сум податку на додану вартість), одержувачі, крім документів, передбачених у пункті 6 цього Порядку, також подають уповноваженому банку копії:

- сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;
- сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;
- платіжного доручення про оплату за насіння;
- накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;
- акту про висів придбаного насіння за формою, затвердженою Мінагрополітики.

У разі закупівлі насіння у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, не включених до Реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва, одержувачі додатково до зазначених документів подають уповноваженому банку оригінали документів на якість насіння, визначені ДСТУ 4138-2002 Насіння сільськогосподарських культур, а саме:

- атестат на насіння - на базове насіння;
- свідоцтво на насіння - на сертифіковане насіння;
- свідоцтво на гібридне насіння - на насіння першого покоління гібридів.

Постанова КМУ106 зі змінами

19.11.2018